Shivani Narayanan (Actress) Biography
Shivani Narayanan is an Indian actress who predominantly works in Tamil television series. She was a contestant on the reality show Big Boss Season 4 Tamil. She has a reputation of being very selective in her roles.
Shivani Narayanan Age, Wiki, Wikipedia, Biography, Husband Name, Movies list, Date of Birth, Birth Place, Height, Weight, Instagram, Facebook, YouTube and More
| Biography | |
|---|---|
| Real Name | Shivani Narayanan |
| Nickname | Shivani |
| Profession | Telivision Actress |
| Physical Appearance | |
| Eye Color | Black |
| Hair Color | Brown |
| Skin Color | White |
| Height (Approximate) | 170cm (5'.7") |
| Weight (Approximate) | 60 kg |
| Personal Life | |
| Date of Birth | 5 May 2001 |
| Age (as of 2022) | 22 Years |
| Mother Tongue | Tamil |
| Languages Known | Tamil, English |
| Birth Place | E.Kumaralingapuram, Virudhunagar, Tamil Nadu, India |
| Nationality | Indian |
| Currently Living | Chennai |
| Marital Status | Unmarried |
| Educational Qualifications | Graduated |
| Debut (Tv serial) | Pagal Nilavu (2016) |
| Religion | Hindu |
| Address | E.Kumaralingapuram, Virudhunagar, Tamil Nadu, India |
| Hobbies | Dancing, Insta Reels, Instagram Photoshoot |
| Family | |
| Father's Name | Narayanan |
| Mother's Name | - |
| Husband's Name | - |
| Siblings | - |
| Favourites | |
| Favourite Actor | Vijay Sethupathi |
| Favourite Actress | Kollywood Actress |
| Favourite Food | South Indian Foods |
| Favourite Color | Red |
| Favourite Place | Chennai, Kerala |
| Social Profiles | |
| shivani_narayanan | |
| iamshivani_n | |
| Shivani Narayanan | |
| Wikipedia | Shivani_Narayanan |
| Shivani Narayanan Networth | |
| Networth | $60K |
Shivani Narayanan Movies list
| Movies | Character |
|---|---|
| Naai Sekar Returns (upcoming) | Actress |
| Bumper (upcoming) | Actress |
| Bumper (upcoming) | Actress |
| VJS46 (upcoming) | Actress |
| Vikram (2022) | Santhanam's second wife |







